היתרון הכלכלי שלך: שאלות נפוצות על הפתרונות הדנטליים של שטראומן

בניגוד למה שחשבתם, התקנת שיניים תותבות רגילות, היא לא תמיד משתלמת כלכלית. בהשתלת שתלים דנטליים, לוקחים אמנם בחשבון את עלות מספר השתלים והכתרים הנחוץ, השתלת עצם אפשרית, עלויות הניתוח עצמו, עבודת המעבדה ושכרם של רופא השיניים וטכנאי המעבדה, אך גם לאחר התחשיב הזה, השקעה בהשתלת שיניים תתברר לעתים כחסכונית יותר לטווח הארוך.  

האם יש סיכונים בהחדרת שתלים?

טיפול בשתלים דנטליים הוא לא גישה ניסיונית, נהפוך הוא. מדובר בטכניקה דנטלית מוכחת, שנבדקה בכלים מדעיים ומשמשת רופאי שיניים ומנתחים בכל העולם, זה כמה עשורים.

הסיכונים האפשריים של הפרוצדורה, משתנים על פי מצב והתנהגות המטופל. היגיינת פה שאינה מספקת, או עיכוב בהחלמת באזור המנותח בשל מצבים רפואיים קודמים, עלולים להוריד את הסיכוי להתייצבות השתל.

מאחר שכל הליך כירורגי כרוך בסיכונים אפשריים, רופא השיניים שלכם יעריך האם השתלת שיניים היא אופציה מתאימה עבורכם.

האם אחוש כאב בזמן הניתוח?

 שתלים דנטליים מוחדרים בדרך כלל תחת הרדמה מקומית, כדי למזער את אי הנוחות למטופל. אם יש לכם ספקות לגבי מצב אזור השתל לאחר הניתוח, פנו לרופא השיניים.

האם קיימים נתונים על שביעות הרצון של מטופלים עם שתלים?

על פי סקר שנערך בגרמניה בהשתתפות 10,000 מטופלים, 67% מהנשאלים סיפרו שהם "מאוד מאושרים" עם שחזור השיניים מבוסס השתלים שלהם ו- 31% אמרו שהם "מאושרים". מקרב המטופלים עם תותבות רגילות, לעומת זאת, רק 42% טענו שהם מאושרים מאוד ו-44% הסתפקו בהגדרה מאושרים.

האם יש מגבלת גיל על טיפול בהשתלת שיניים?

אפשר להחדיר שתלים לעצם הלסת, ברגע שהגיעה לגודלה הסופי, מכאן שבמטופלים צעירים, ניתן לבצע השתלה כזאת, רק לאחר שהגוף סיים את צמיחתו. בצד השני של קשת הגילאים, אין מגבלה. ניתן לבצע השתלה גם בגיל מבוגר מאוד, בתנאי שהמטופל לא סובל ממגבלות רפואיות משמעותיות. כל זאת, על פי שיקול הדעת של רופא השיניים.

האם קרמיקה עדיפה על טיטניום?

טיטניום הוא מתכת מותאמת ביולוגית, כלומר, היא אינה רעילה ומתקבלת היטב על ידי הגוף. שתלים העשויים טיטניום, מתאחים היטב עם עצם חיה ומשמשים זה שנים רבות כחומר גלם לעזרים רפואיים. עד היום, לא תועד שום מקרה בעולם של אי סבילות או תגובה אלרגית לטיטניום. התכונות הללו, מקנות לטיטניום עמידות לאורך עשרות שנים.

אם אתם מחפשים חלופה נטולת מתכת, תוכלו לבחור בשתלי הקרמיקה הטהורה של שטראומן. הם מיוצרים מקרמיקה בעלת חוזק גבוה ומתוכננים לעמוד בדרישות הגבוהות ביותר של פונקציונליות ואסתטיקה. גם במקרים של חך דק או נסוג, השן המלאכותית לא תתבלט מבין האחרות, מכיוון שהצבע שלה מותאם לצבע השיניים הטבעיות.

מה קורה כשצריך להחליף שתל או רכיב אחר?

חברת שטראומן מספקת חלפים למערכות השיניים שלה, ביותר מ-70 מדינות בעולם. תוכנית הטיפול של שטראומן כוללת זמינות מובטחת של חלפים להשתלות, לרבות כאלה שנעשו החל משנת 1974. כלומר, אפשר להירגע בנוגע לשחזור מחדש או שיפוץ המערכת.

כמה זמן צריך לחכות עד לתוצאה הסופית?    

לאחר החדרת השתל, תהליך האיחוי שלו עם עצם הלסת, יארך בין שישה לשמונה שבועות.

בתוך פרק הזמן הזה, השתל יגיע ליציבות הנדרשת, שתאפשר לו לשאת משקל הזהה לזה של שן טבעית. משך ההחלמה תלוי כמובן גם במצבו הרפואי של המטופל.

מה מבדיל את מערכת השתלים הדנטליים של שטראומן?

בחברת שטראומן חוקרים, מפתחים ומייצרים שתלים דנטליים כבר משנת 1974. עד כה, אנחנו אחראים לכ-14 מיליון השתלות שיניים במטופלים מסביב לעולם. בזכות המצוינות הקלינית המתאפיינת בדייקנות שוויצרית, מערכות שתלי השיניים של שטראומן זוכות לאמון ברחבי הגלובוס. מוצרי החברה מגובים בעדויות מדעיות וקליניות שנאספו לאורך יותר מ-35 שנה ונתמכים על ידי למעלה מ-700 פרסומים מדעיים.