סוגי שתלים דנטליים

זקוקים לשיקום של שן אחת או יותר? בפניכם אפשרות לבחור בין מערכת השיניים התותבות המוכרת, לבין טיפול באמצעות שתלים דנטליים. מהם ההבדלים העיקריים בין שתי השיטות?

פרוטזה רגילה לעומת שתלים

גשר

בשיטות הקונבנציונליות, שתי השיניים השכנות לשן החסרה, צריכות לעבור שיוף כדי להתקין גשר ביניהן, מה שגורם לאובדן של ציפוי שיניים טבעי. מעבר לכך, הגשר לא יכול לספק את הדחיסה הנחוצה לעצם חך, המאפשרת לה לשמור על צפיפותה והעצם עלולה להידלדל עם הזמן.

הפתרון – שתל

השתל הדנטלי מחליף את השורש של השן המקורית ומאפשר להותיר את השיניים הסמוכות לו שלמות, ללא צורך לפגוע בהן בשיוף.

השתל מתאחה עם הגוף

אפילו הפרוטזה הטובה ביותר תמיד תישאר גוף זר, הדורש תחזוקה מתמדת. השתל הדנטלי, לעומת זאת, הוא שורש שן מלאכותי, שעם תהליך ההחלמה מתאחה עם עצם הלסת והופך לחלק ממנה, כמו השורשים הטבעיים.

שמירה על החיוך

נוחות בחלל הפה, משפיעה על המראה החיצוני של הפנים. שיקום פה המבוסס על שתלים, מקנה לשיניים מראה טבעי, ההבדל אינו ניכר לעין ואינו צורך בטיפול ואחזקה מיוחדים.

שימור של מבנה הפנים

שתלים דנטליים מספקים את הלחץ והדחיסה, הנחוצים לחיזוק עצמות הלסת. כאשר חסרות שיניים בפה או מותקנת פרוטזה, העצמות הללו אינן מקבלות את אותו לחץ ומועדות להידלדלות, מה שיכול עם הזמן להביא לעיוות של מבנה הפנים.

ממשיכים להנות

לצחוק, להתנשק, לשיר ולאכול. השתלת שיניים יכולה לעזור לכם לזכות מחדש באיכות חיים. שיניים חסרות עלולות לגרום לבושה ומבוכה ולפגוע בביטחון העצמי. גם שיניים תותבות שלא הותאמו והותקנו כראוי, יגרמו לאי נוחות תמידית. הקשיים הללו לא קיימים כשמדובר בשתלים דנטליים.

אין צורך בשיוף שיניים

כאשר מתקינים גשר בפה, יש לשייף את שתי השיניים שמשני צידי השן החסרה, כדי שיוכלו לתמוך בו. כאשר מחדירים שתל במקום השן החסרה, אין צורך לפגוע בשיניים הסמוכות והן נשארות בשלמותן.

שתלים דנטליים – גישה טיפולית מוכחת, בטוחה ומתקדמת

השתלת שתלים דנטליים היא טכניקה רפואית עדכנית ביותר בתחום רפואת השיניים והיא מגובה בהוכחות. זה שנים שהיא נחקרת מדעית ונעשה בה שימוש נרחב על ידי רופאי שיניים ומנתחים מיומנים. כיום, ניתן לטפל באמצעות השיטה כמעט בכל בעיה דנטלית.
במחקר שנערך בגרמניה בשנת 2009 והקיף מעל 10,000 מטופלי השתלות שיניים, ענו 98%, שהם "מאושרים" או "מאושרים מאוד" מתוצאות הטיפול.

האיכות והאמינות המוכחות של שטראומן

14 מיליון שתלים דנטליים של שטראומן, נמכרו עד כה ברחבי העולם. שיטת השתלים של שטראומן, מבוססת על מחקרים, שנערכו לאורך למעלה מ-35 שנה, לצד מעל 700 פרסומים מדעיים.

הערת שוליים

מאחר שכל הליך ניתוחי נושא איתו סיכונים אפשריים, חשוב להתייעץ תחילה עם מומחה בתחום רפואת השיניים, כדי להעריך ולקבוע האם הליך השתלת השיניים מתאים לאותו מטופל.